Mikroorganizmalara Karşı Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kimyasalları

  • El ve Cilt Dezenfektanları
  • Genel Amaçlı Dezenfektanlar
  • Açık Alan Dezenfektanları
  • Yüzey ve Sistem Dezenfektanları
*

HP-150

El ve cilt temizleme

Dezenfektanlı el ve cilt temizleme ürünüdür. Gıda fabrikalarında da yiyecek hazırlama ve satış ünitelerinde, hastane ve kliniklerde, bürolarda, otellerde el temizliğinde kullanılır. El üzerindeki gram pozitif ve gram negatif bakterileri, maya mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkilidir. Çabuk ve etkin temizler, kolayca durulanır. Cilt koruyucu ve nemlendirici özelliği vardır. Çevre dostudur. Kullanıma hazırdır.
*

HP-153

El için alkol bazlı dezenfekte edici sıvı

El üzerindeki gram pozitif ve gram negatif bakterileri, maya mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkilidir. Çabuk ve etkin dezenfekte eder. Cilt koruyucu ve nemlendirici özelliği vardır. Biyolojik olarak parçalandığından çevreye zararı yoktur. Kullanıma hazırdır. Kuru ve temiz olan ellere 3-6 ml uygulanır. Eller kuruyana kadar ovulmalıdır. İşlem 30 sn sürmelidir ve sonra eller durulan mamalıdır.
*

HP-155

El için alkol bazlı dezenfekte edici sıvı

El için alkol bazlı dezenfekte edici sıvı. El üzerinde ki gram pozitif ve gram negatif bakterileri, maya, mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkindir. Çabuk ve etkin dezenfekte eder. Cilt koruyucu ve nemlendirici özelliği vardır. Biyolojik olarak parçalandığından çevreye zararı yoktur
Kullanım; Kullanıma hazırdır Kuru ve temiz olan ellere 3-6 ml uygulanır. Eller kuruyana kadar ovulmalıdır. Bu işlem yaklaşık 30 saniye sürmelidir. Daha sonra eller durulanmamalıdır.
*

HP-410

Genel amaçlı dezenfektan ve temizleyici

QAC bazlı genel amaçlı dezenfektan ve temizleyicidir. Gıda maddelerinin temas ettiği tüm yüzeylerin temizliğinde ve dezenfekte edilmesinde kullanılır. Kötü koku oluşumunu önler. Gıda maddelerinin temas ettiği tüm yüzeylerde hijyenik koşulları sağlar. Protein ve yağları çok iyi temizler. Köpük oluşturur, kirlere iyi nüfuz eder. Küf, mantar üremesini önler. Kullanım; %0,5-2 konsantrasyon seviyesinde kullanılması uygundur.Elle temizlik, daldırma, sprey metotları kullanılabilir.
*

HP-411

Genel amaçlı dezenfektan

QAC bazlı genel amaçlı dezenfektandır. Gıda maddelerinin temas ettiği tüm yüzeylerin dezenfekte edilmesinde kullanılır. Kötü koku oluşumunu önler. Gıda maddelerinin temas ettiği tüm yüzeylerde hijyenik koşulları sağlar. Küf, mantar üremesini önler. Kullanım; %0,5-2 konsantrasyon seviyesinde kullanılması uygundur.
*

HP-412

Genel amaçlı dezenfektan

QAC ve alkol bazlı genel amaçlı dezenfektandır. Gıda maddelerinin temas ettiği alkole dirençli tüm yüzeylerin ve ekipmanların dezenfekte edilmesinde kullanılır. Gram pozitif ve gram negatif bakterilere, maya mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkindir. Hızlı uçar ve ıslatma etkisi yüksek olduğundan kılcal çatlaklara bile nüfuz eder. Korozif değildir.Leke bırakmaz. Kullanım; Kullanıma hazırdır. Su ile çoğaltılmaz.
*

HP-413

Açık alan dezenfektanı

Klor içeren bol köpüklü açık alan dezenfektanı, Gram pozitif ve gram negatif bakterilere, maya mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkindir. Kullanım; %0,5 konsantrasyon seviyesinde kullanılması uygundur. Köpük nozullu makine ile kullanılması tavsiye edilir.
*

HP-414

Yüzey ve sistem dezenfektanı

Perasitik asit ve peroksit içeren kuvvetli yüzey ve sistem dezenfektanıdır Gram pozitif ve gram negatif bakterilere, maya mantar gibi mikroorganizmalara karşı etkindir. Kullanım; Kullanıma hazırdır. Su ile çoğaltılmaz.
*

HP-415

Genel amaçlı dezenfektan ve temizleyici

Genel amaçlı dezenfektan ve temizleyicidir. PET’ den yapılmış damacana ve şişelerin temizliği ve dezenfeksiyonu için uygundur. Çevreye uyumludur. Kullanım; %0,5 konsantrasyon seviyesinde kullanılması uygundur.